Start / Oferta / Nietrzymanie Moczu

Umów wizytę online 71 721 32 00

Nietrzymanie MoczuNietrzymanie moczu u kobiet w różnym wieku to problem na tyle powszechny, że coraz częściej i otwarcie się o tym mówi. Niedogodność ta bardzo mocno ogranicza możliwość czerpania radości z życia, swobody w funkcjonowaniu, uprawianiu sportów, sprawia, że w sytuacjach zwyczajnych kobiety stają się coraz bardziej wycofane.

Boisz się:

…spotkania z przyjaciółmi ?

…wieczornego wyjścia do restauracji z partnerem??

…uprawiania sportu?

…po prostu kichnąć lub zaśmiać się ?

Przestałaś się czuć pewna siebie w zwyczajnych, codziennych sytuacjach?

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Wiedz o tym, że nie jesteś sama, Problem nietrzymania moczu dotyczy blisko 70% kobiet!

Nietrzymanie moczu dotyka co piątą kobietę w wieku rozrodczym (często po porodzie SN), co drugą w okresie menopauzy. Większość ukrywa ten problem nawet przed lekarzem.  Nietrzymanie moczu to jednak dolegliwość, którą – choć jest przewlekła – można leczyć, często skutecznie.

Schorzenie to nie minie samo. Wręcz przeciwnie, będzie postępować. Zwykle zaczyna się po 45.–50. roku życia, gdy spada poziom hormonów płciowych, ale może pojawić się znacznie wcześniej, zwłaszcza u kobiet po porodzie siłami natury.


Lekarze dzielą nietrzymanie moczu na trzy rodzaje:
  • - Wysiłkowe - utrata różnych porcji moczu (od kilku kropli) podczas kaszlu, kichania, wysiłku fizycznego, podnoszenia ciężkich  przedmiotów, a w największej postaci - nawet podczas wstawania z łóżka czy fotela (czyt. więcej)
  • - Naglące - pojawia się wskutek silnego parcia na cewkę moczową i pęcherz, nad którym kobieta nie może w żaden sposób zapanować (czyt. więcej)
  • - Nietrzymanie moczu z przepełnienia cechuje się kroplową utratą moczu na skutek przepełnienia pęcherza moczowego i znacznego roziągnięcia jego ścian.
  • Niezależnie od rodzaju leczenia, naważniejsza jest diagnoza i ocena nietrzymania moczu, dzięki której określić można przyczynę oraz rodzaj NTM, a także wybrać najbardziej odpowiedni sposób leczenia. Czytaj więcej »