Start / Oferta/ Oferta / Laser diodowy LEONARDO Dual

Umów wizytę online 71 721 32 00

Laser diodowy LEONARDO Dual

Unikalne połączenie dwóch długości fali

Jedyny taki laser na rynku

 

Laser LEONARDO® Dual o całkowitej mocy 200W to unikalne rozwiązanie dla  chirurgii.

 Dzięki emisji światła o dwóch długościach fali 980nm i 1470nm laser  łączy bardzo dobrą absorpcję w hemoglobinie z wysoką absorpcją w wodzie.
HEMOROIDY (guzki krwawicze), żylaki odbytu
Żylaki odbytu mogą przytrafić się niezależnie od wieku. Sprzyja im siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej (powoduje zaburzenie ciśnienia w układzie żylnym w okolicy odbytu). Cierpią na nie osoby jeżdżące konno, ślęczące przy komputerze, kolarze, kierowcy.

HeLP® - laserowe usuwanie hemoroidów I i II stopnia

HeLP® jest bezbolesny i należy do grupy zabiegów minimalnie inwazyjnych. Technika polega na zamknięciu tętniczek hemoroidalnych światłem lasera 980nm, bez stosowania nici i klipsów. HeLP® to perfekcyjne rozwiązanie dające ulgę pacjentom obawiającym się bolesnych zabiegów chirurgicznych hemoroidów I i II stopnia. Jest to ambulatoryjna procedura wymagająca wykonania tylko jednego zabiegu bez znieczulenia.

Zalety:
- Minimalnie inwazyjna, skuteczna i bezpieczna procedura,
- Brak nacięć,
- Krótki czas trwania zabiegu 10-15minut, 
- Szybki powrót do normalnej aktywności,

LHP® - laserowa plastyka hemoroidów III i IV stopnia

Zabieg LHP® polega na śródmiąższowym podaniu światła lasera za pomocą radialnego światłowodu, w konsekwencji hemoroid obumiera. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu.  Po zabiegu od razu możliwy jest powrót do codziennych zajęć. Ryzyko powikłań po zabiegowych jest znikome.

Techniki inwazyjne leczenia hemoroidów (Barrona, DGHL oraz laserowe CO2 i Nd:YAG ) niosą zawsze ryzyko uszkodzenia śluzówki i zwieracza. 


Zalety:
- Uzyskuje się redukcję tkanki w poduszkach hemoroidalnych (pojedynczego segmentu, czy na całym obwodzie),
- Następuje maksymalne zachowanie tkanki mięśniowej oraz śluzówki,
- Możliwe jest przywrócenie naturalnej struktury anatomicznej,
- Nie ma ryzyka uszkodzenia zwieracza.


W przeciwieństwie do innych stosowanych metod, zabieg LHP® nie wymaga zakładania żadnych obcych materiałów i metoda obarczona jest najmniejszym ryzykiem wystąpienia zwężeń. Dzięki temu:

- Bez cięcia,
- Bez szycia,
- Bez otwartych ran.

Sam proces leczenia jest niezwykle szybki. Pacjenci doświadczają mniejszego bólu pooperacyjnego i mogą szybciej powrócić do normalnej aktywności. Zarówno pod względem bólu po-zabiegowego, jak i czasu rekonwalescencji zabieg LHP® jest lepszym rozwiązaniem od konwencjonalnych zabiegów chirurgicznych.

LHP® jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym zabiegiem laserowym, zapewniającym wysoki komfort pacjenta w trakcie i po zabiegu.

W badaniach przeprowadzonych w Kantonsspital Baden w kantonie Aargau w Szwajcarii u blisko 80% pacjentów zabieg był całkowicie bezbolesny – pacjencie nie odczuwali dyskomfortu ani bólu już tego samego dnia, którego został wykonany. Jedynie u 6% występowało nieznaczne ograniczenie codziennej aktywności.

U 86% pacjentów całkowicie zniknął problem inkontynencji (nietrzymania stolca i gazów). 95% pacjentów u których zostały wykonane laserowe usuwanie hemoroidów oraz laserowa plastyka hemoroidów osiągnęli całkowitą satysfakcję z pozbycia się zaistniałego problemu.PRZETOKA
Przetoka odbytu jest to choroba zapalna, polegająca na wytworzeniu się kanału między odbytem a skórą okolicy odbytu. Przyczyną przetoki, podobnie jak ropnia odbytu jest infekcja bakteryjna gruczołów, które znajdują się w kanale odbytu. Ropień i przetoka to różne stadia tej samej choroby (ropień jest ostrą fazą, przetoka przewlekłą).

FiLaC® - laserowe usuwanie przetok okołoodbytniczych

Jedną z najnowszych opcji leczenia przetok odbytu jest laserowe zamykanie kanału przetoki FiLaC®. Ponieważ przetokę zamyka się niejako od wewnątrz, unikamy rozległych ran na kroczu (i oczywiście blizn po ich wygojeniu). Ogromną zaletą jest pozostawienie nienaruszonego aparatu mięśniowego zwieraczy. Zabieg wykonuje się w krótkim znieczuleniu ogólnym.

 

Leczeniem konwencjonalnym przetok odbytu, w większości z wyboru, jest operacja. Samowyleczenie przetoki należy do rzadkości, a leczenie zachowawcze jest nieskuteczne.

Nowe możliwości terapeutyczne pojawiły się wraz z wprowadzeniem do proktologii lasera 1470nm oraz światłowodu FiLaC®. 


Światło lasera charakteryzuje się kilkadziesiąt razy większą absorpcją w wodzie w porównaniu do starszych generacji laserów (810, 940, 980 i 1064nm). Ponieważ tkanki zawierają znaczną ilość wody, zmiana pochłaniania światła z hemoglobiny na wodę zabezpiecza pacjenta przed głęboką penetracją w tkankach sąsiadujących, nie uszkadzając śluzówki ani zwieracza.Zalety:
- Metoda nie uszkadza mięśnia zwieracza - co zdarza się często przy metodach klasycznych,
- Jest odpowiednia dla przetoki każdej wielkości,
- Pełna kontrola nad efektem tkankowym,
- Bez wycinania i odwarstwiania,
- Bez blizn.

 

Badania przeprowadzone w Jena w Niemczech dowodzą, że u 85% pacjentów stwierdzono całkowite wyleczenie przetoki okołoodbytniczej.TORBIEL WŁOSOWA

Torbiel pilonidalna (cistis pilonidalis)

Torbiel pilonidalna (włosowa) jest to choroba zapalna skóry oraz tkanki podskórnej okolicy krzyżowo-ogonowej w obrębie szpary międzypośladkowej. Torbiel pilonidalna zwykle przez dłuższy czas nie daje żadnych objawów. Pacjent zazwyczaj o toczącym się procesie chorobowym orientuje się kiedy zauważa na bieliźnie ślady wyciekającej ropnej , bądź surowiczej wydzieliny a stan zapalny jest mocno zaawansowany, a sytuacja wymaga już interwencji chirurgicznej.

Laserowe usuwanie torbieli pilonidalnych

Samowyleczenie torbieli włosowej należy do rzadkości, a leczenie zachowawcze jest mało skuteczne. Zabieg jest to zazwyczaj rodzaj jednoczasowej punkcji torbieli w całości. Większe zmiany wycina się klinowo wraz z marginesem zdrowych tkanek. Dotychczas proktolodzy nie wypracowali standardowej metody leczenia operacyjnego. Istnieje wiele odmian zabiegu operacyjnego i sposobów gojenia rany.


Nowe możliwości terapeutyczne pojawiły się wraz z wprowadzeniem do proktologii lasera LEONARDO® Dual.


Zalety:

Kontrolowana emisja energii lasera umożliwia:

- usunięcie torbieli od środka,
- osiągnięcie bardzo dobrego efektu kosmetycznego,
- przy użyciu lasera możliwe jest usunięcie dużo większych zmian bez ryzyka powikłań i długotrwałej rekonwalescencji,
- nie uszkadza śluzówki ani zwieracza,
- nie ma konieczności nacinania ani usuwania innych elementów, przez co w metodzie klasycznej powstaje rozległa, długo gojąca się rana z koniecznością noszenia szwów,
- ogromną zaletą jest pozostawienie nienaruszonego aparatu mięśniowego zwieraczy,
- Zabieg wykonuje się w krótkim znieczuleniu.

Zabieg laserowego usunięcia torbieli włosowej jest najskuteczniejszym zabiegiem laserowym, zapewniającym wysoki komfort pacjenta w trakcie i po zabiegu, nawet w przypadku dużych zmian.