Start / Oferta / Labioplastyka

Umów wizytę online 71 721 32 00

Labioplastyka


Labioplastyka jest zabiegiem polegającym na chirurgicznej zmianie kształtu warg sromowych mniejszych. Najczęściej efektem porządanym jest ich zmniejszenie, a także symetryzacja. W Dolnośląskim Centrum Ginekologii stosujemy technikę laserowej korekty warg sromowych, laserowej amputacji warg sromowych, a także klasyczną technikę fenestracji. Z uwagi na lepszy efekt gojenia rany, mniejsze krwawienia, z wyboru polecamy Pacjentkom wykonanie plastyki warg sromowych przy użyciu skalpela laserowego (MonaLisa Touch, głowica tnąca).

Jakie są wskazania do zabiegu?

Kobiety cierpiące na przerost warg sromowych często skarżą się na szereg dolegliwości i niedogodności takich jak: przeczulica miejsc intymnych, bolesność sromu, nawracające infekcje i obtarcia, brak możliwości noszenia wszystkich typów bielizny. Dla dużej części Pacjentek poza wskazaniami funkcjonalnymi, istotnym problemem jest też brak akceptacji dla wyglądu swoich okolic intymnych. Pacjentka kwalifikowana jest do zabiegu na wizycie konsultacyjnej, podczas której omówione zostaną wskazania do zabiegu, a także dobrana zostanie technika zabiegowa i zakres zabiegu.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Zabieg wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjentka jest na godzinę przed zabiegiem przygotowana przez zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego. Następnie w warunkach sali zabiegowej wykonywany jest zabieg w znieczuleniu miejscowym - Pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Laserowo odcinany jest nadmiar obu warg sromowych mniejszych. Brzegi rany są następnie zszywane wchłanianymi śródkskórnymi szwami estetycznymi 5-0. U 95% Pacjentek jednoczasowo konieczne będzie wykonanie plastyki napletka łechtaczki (hodoplastyka) celem zachowania estetki całego sromu - wszystkie detale omawiane są z lekarzem ginekologii estetycznej na wizycie kwalifikacyjnej.
Po zabiegu Pacjentka pozostaje przez 2h w łóżku, na sali pozabiegowej DCG. Po tym okresie czasu może iść do domu.


Zalecenia pozabiegowe:

Przynajmniej 6 tygodniowa abstynencja seksualna. Zwolnienie lekarskie. Kontrola po 1 tygodniu po 2 tygodniach i po 6 tygodniach od zabiegu. Leki przeciwbólowe. Osłona antybiotykowa. Higiena okolic intymnych.


Efekt:

Ostateczny końcowy efekt uzyskujemy po około miesiącu od zabiegu kiedy dojdzie do całkowitego zagojenia się rany. Dla właściwej oceny skuteczności zabiegu niezbędna jest dokumentacja fotograficzna przed i po. Blizny po technice laserowej są ledwie widoczne i schowane w fałdach warg sromowych. Polecanym uzupełnieniem zabiegu jest laserowa rewitalizacja sromu, która dodatkowo pozwoli na usunięcie śladów po bliznach.