Start / Oferta / Labioplastyka

Umów wizytę online 71 721 32 00

LabioplastykaLabioplastyka jest zabiegiem polegającym na chirurgicznej zmianie kształtu warg sromowych mniejszych. Najczęściej efektem porządanym jest ich zmniejszenie, a także symetryzacja. W Dolnośląskim Centrum Ginekologii stosujemy technikę laserowej korekty warg sromowych, laserowej amputacji warg sromowych. Z uwagi na lepszy efekt gojenia rany, mniejsze krwawienia, z wyboru polecamy Pacjentkom wykonanie plastyki warg sromowych przy użyciu skalpela laserowego (MonaLisa Touch, głowica tnąca).

Jakie są wskazania do zabiegu?


Kobiety cierpiące na przerost warg sromowych często skarżą się na szereg dolegliwości i niedogodności takich jak: przeczulica miejsc intymnych, bolesność sromu, nawracające infekcje i obtarcia, brak możliwości noszenia wszystkich typów bielizny. Dla dużej części Pacjentek poza wskazaniami funkcjonalnymi, istotnym problemem jest też brak akceptacji dla wyglądu swoich okolic intymnych. Pacjentka kwalifikowana jest do zabiegu na wizycie konsultacyjnej, podczas której omówione zostaną wskazania do zabiegu, a także dobrana zostanie technika zabiegowa i zakres zabiegu.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Zabieg wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjentka jest na godzinę przed zabiegiem przygotowana przez zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego. Następnie w warunkach sali zabiegowej wykonywany jest zabieg w znieczuleniu miejscowym - Pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Laserowo odcinany jest nadmiar obu warg sromowych mniejszych z jednoczasowym kształtowaniem nowego brzegu wargi. Brzegi rany są następnie zszywane kosmetycznie. U części Pacjentek jednoczasowo konieczne będzie wykonanie plastyki napletka łechtaczki i/lub usunięcie dodatkowych fałdów skórnych otaczających łechtaczkę celem zachowania estetki całego sromu - wszystkie detale omawiane są z lekarzem ginekologii estetycznej na wizycie kwalifikacyjnej.
Po zabiegu Pacjentka pozostaje przez 1-2h w łóżku, na sali pozabiegowej DCG. Po tym okresie czasu może iść do domu.


Zalecenia pozabiegowe:

Przynajmniej 3-6 tygodniowa abstynencja seksualna. Zwolnienie lekarskie. Kontrola przy usunięciu szwów i po 6 tygodniach od zabiegu. Leki przeciwbólowe. Osłona antybiotykowa. Higiena okolic intymnych.


Efekt:

Ostateczny końcowy efekt uzyskujemy po około miesiącu od zabiegu kiedy dojdzie do całkowitego zagojenia się rany. Dla właściwej oceny skuteczności zabiegu niezbędna jest dokumentacja fotograficzna przed i po. Blizny po technice laserowej są ledwie widoczne i schowane w fałdach warg sromowych. Polecanym uzupełnieniem zabiegu jest laserowa rewitalizacja sromu, która dodatkowo pozwoli na usunięcie śladów po bliznach.


W przypadku wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu labioplastyki istnieje możliwość ustalenia dodatkowego indywidualnego terminu – zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 602 351 794
Komentarz lekarza wykonującego zabieg (dr J. Kunkiewicz*)


Szanowne Panie, jako lekarz specjalizujący się w zabiegach o charakterze chirurgicznej ingerencji w tkanki sromu zwracam uwagę na istosność wizyty kwalifikacyjnej. Większość kobiet decyduje się na zabiegi labioplastyki ze wskazań "estetycznych" - mając do tego pełne prawo - podobnie jak ma to miejsce przy zabiegach koryugujących inne części ciała - od nosa po piersi.

W mojej opinii decyzja o zabiegu labioplastyki zawsze powinna wychodzić od Pacjentki, nigdy od samego lekarza. W trakcie wizyty konsultacyjnej staram się być wsparciem i doradcą kobiety wszędzie tam gdzie pojawiają się wątpliwości. W trakcie swojej praktyki lekarskiej w zakresie zabiegów kosmetycznych okolic intymnych wiele Pacjentek przekonałem od odstąpienia od zabiegu w sytuacji gdy nie widziałem realnej potrzeby ingerencji chirurgicznej. W swojej pracy przykładam dużą wagę do staranności i rzetelności zarówno samej kwalifikacji jak i wykonywanego zabiegu.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej szczegółowo omawiam korzyści, ale i potencjalne możliwe powikłania każdej procedury. Prezentuje również materiał zdjęciowy i własne schematy, które pozwolą moim Pacjentkom na zapoznanie się z prognozowanymi wynikami leczenia.

W ciągu ostatnich dwóch lat wykonałem ponad 100 zabiegów labioplastyki i plastyki sromu. Doskonaliłem poznane techniki operacyjne, które dzięki zdobytemu doświadczeniu, dodatkowo uzupełniłem o swoje autorskie rozwiązania. Wykorzystując najnowszej generacji nóż laserowy, jestem głęboko przekonany, że kwalifikując Pacjentkę do zabiegu jestem w stanie zapewnić jej najlepszy możliwy zakres i sposób wykonania zabiegu.*Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej w Dolnośląskim Centrum Ginekologii wykonuje lek. Jakub Kunkiewicz. Pan doktor uczestniczył w rozlicznych szkoleniach, warsztatach, kongresach o tematyce ginekologii  plastycznej. Szkolił się u pionierów tej dyscypliny w Polsce. Jest członkiem Europejskiego Towarzysta Ginekologii Estetycznej (ESAG). Na codzień pracuje w oddziale ginekologicznym i na bloku operacyjnym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego WCSZKJ.

Ukryj
Zobacz przkładowy efekt zabiegu w DCG

Powyżej zilustrowano stan przed i po zabiegu labioplastyki połączonej z resekcją fałdów skórnych po obu stronach łechtaczki, któreg dodatkowo narastały na wargi sromowe mniejsze - Plastyka sromu / Plastyka Y. Pierwsze trzy zdjęcia przed zabiegiem, kolejne dwa po 4 tygodniach od zabiegu.