Start / Oferta/ Oferta/ Oferta / Różne metody antykoncepcji

Umów wizytę online 71 721 32 00

Różne metody antykoncepcji

Kontrola  płodności to dziś dla wielu par coś naturalnego. Praca, kariera czy walka o byt sprawiają, że często decyzję o  posiadaniu dzieci odkładamy na właściwszy moment. Metod zapobiegania ciąży jest coraz więcej i bywa, że kobiety gubią się w gąszczu informacji. Warto przy tym pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i to, co sprawdza się u przyjaciółki, niekoniecznie musi być korzystne dla innej kobiety. Wybór metody antykoncepcyjnej zależy także od charakteru związku, od tego czego para oczekuje (skuteczności, pewności, stabilności), od stanu zdrowia kobiety, światopoglądu itp. Każda decyzja o wyborze metody antykoncepcji MUSI być poprzedzona badaniem, wnikliwą analizą i jest to zawsze wspólna decyzja podejmowana przez kobietę i jej lekarza. Wybierając metodę antykoncepcyji należy kierować się głównie jej skutecznością, odwracalnością oraz bezpieczeństwem. Ważne są także preferencje pacjentki odnośnie np. ceny produktu czy regularności stosowania.

Metody naturalne
Wiele kobiet z różnych względów, np. z powodów zdrowotnych, religijnych czy po prostu ze zwykłej niechęci, nie decydują się na żadną inną metodę antykoncepcji poza naturalną. W takich przypadkach z pomocą przychodzą naturalne metody kierowania płodnością, nazywane także NPR - naturalnym planowaniem rodziny. Wymagają one jednak codziennej obserwacji własnego ciała i zmian jakie w nim zachodzą, wyciągania płynących z tego wniosków. NPR w/g WHO nie jest metodą antykoncepcyjną, albowiem wymaga powstrzymania się od stosunku w określonych fazach cyklu. Pacjentki zainteresowane poznaniem własnego organizmu i tym jak rozpoznawać dni płodne, takie które z wielu przyczyn nie mogą stosować żadnej innej metody antykoncepcyjnej, kierujemy do naszego specjalisty zajmującego się naprotechnologią.
Antykoncepcja hormonalna

Umów wizytę online 71 721 32 00

Mechaniczne
Mechaniczne środki antykoncepcyjne to powszechnie znane prezerwatywy, wkładki domaciczne i krążki dopochwowe niehormonalne.
Chemiczne
Pianki i inne środki plemnikobójcze.

Skuteczność wszystkich metod antykoncepcji nie jest jednakowa. Wybór najlepszej dla pary metody zależy od wielu czynników, w tym aktywności seksualnej, wieku kobiety, stanu zdrowia, trybu życia, światopoglądu i innych.